Kuidas fotograafiat harrastada tubastes tingimustes

Nüüd kus päevades juba rohkem valgust, saab haarata taas fotokaamera ja enda loomelisus ellu äratada.

Tunnen, kuidas mu energia tasapisi taastub ja olen taas uudishimulik, et uusi asju proovida. Õigem on vist hoopis öelda, et vanu asju ellu kutsuda, sest tegu on varem alustatud projektiga. Kuna aga isiklikud ettevõtmised kipuvad tihti takerduma, siis jäi seegi teema pärast esimeste piltide tegemist oma aega ootama. Õnneks minu vaimustus närbunud taimede vastu ei lase mul seda unustada, sest nii mõnigi elule alla andnud taime õis või leht on stuudios kapi äärel tolmu kogumas. Mõnus valgus akna taga tekitas tunde, et täna pean ma midagi pildistama ja nii saigi kuivanud taimedelt paksem tolm maha puhutud ja väike stuudio nurk üles seatud.

Soovitan ka teil kasutada tubast aega, kus aknast juba mõnusalt kevade moodi valgust tuppa paista, vaikeluliste (still life photography) piltide tegemiseks. Just selliste väiksemate asjade pildistamine sobib iga fotohuvilise ajaviiteks ning fotograafia tõde ja teadmiste õppimiseks või kinnistamiseks. 

Selleks on vaja on selleks akend ja lauda või postamenti ning fotokaamerat. Kaameraks sobib ka edukalt telefonikaamera ja selle tõestuseks tegin ma pilti mõlemaga (vaata allolevaid pilte). Selleks, et saavutada just selline tulemus nagu minu piltidel, on vaja fotograafiaalaseid teadmisi ning mõned abistavad töövahendid.

Esimeses galeriis olevad pildid on pildistatud peegelkaameraga Nikon D810 ning töödeldud Lightroomis ja Photoshopis. Teises galeriis olevad pildid on pildistatud I Phone 14 kaameraga ja töödeldud Snapseed telefoni äpis.
Kuidas tundub, kas peegelkaamera pildid on paremad kui telefonikaamera omad?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Disainipood Les Petites
Mida tähendab “kohalolek” sotsiaalmeedia turunduses?

Järgmine

Täiendkoolitus
Kuidas fotograafia oskused aitavad luua tööalaselt lisandväärtust?

Jaga seda artiklit