Saame tuttavaks - Airi Leon

“Elus on oluline keskenduda asjadele, mida armastad.”

Varem või hiljem jõuab inimene tõdemusele, et kõige olulisem on elus pühenduda sellele, mis toob naeratuse näole ning pakub hingele kosutust. Minu teekond enda naeratuse leidmiseks on olnud pikk ja käänuline. Seda toredam ja magusam tundus õige teeotsa leidmine. Olen seda meelt, et inimene tegeleb töö ja kutsumustega niivõrd suure osa oma ajast, et vastukarva asjadele seda kulutada ei maksa.  Kirg fotograafia vastu on oma salapärast elu minu südames elanud juba keskkooli lõpetamisest alates ja sedavõrd tugevalt, et mida aasta edasi, seda võimsamaks kirg muutus. Ühel hetkel otsustasin, et olenemata minu karjäärist riigisektoris, peab edasine tööelu olema seotud fotograafiaga. Tänaseks olen pea 10 aastat keskendunud enda oskuste täiendamisele ja kogemuste saamisele ning tundub, et endiselt on veel palju õppida. Minu jaoks ei ole fotograafias väljakutseks tehniliselt korrektse pildi tegemine, vaid hoopis pildi sisu ja selle mõju vaatajale. Minu jaoks on äärmiselt põnev, kuidas inimesed tajuvad pilte ning mõistavad selles leiduvat informatsiooni.

Süvasukeldumisest fotokunsti ajaloo uurimisse on koorunud teadmised, mille jagamise ja mõtestamise soovist olen veetnud aega vabatahtlikuna fotomuuseumis, kureerinud Dokfoto keskuses fotonäitust ning asutanud Tänavafotograafia MTÜ. Minu pildistamise lemmikvorm ja suur armastus on aga tänavafotograafia. Tänaval kõndides ja huvitavaid inimesi märgates on mul tihti kombeks kaamera või telefoni järele haarata. Ka reisi sihtkohtadeks valin meelsamini just erilise tänavakultuuri ja sumina poolest tuntud paiku. Olen veendunud, et mitmekesisus aitab arendada loovust.

Teine kutsumus, mis mind suunab, on soov enda teadmisi maailmaga jagada. Olenemata valdkonnast, kus ma olen tegutsenud, olen paralleelselt pidanud õpetaja ja koolitaja rolli, olnud mentoriks valdkonnas alustavatele kolleegidele.

 

"Mu soov on inspireerida inimesi, näidata neile, mis mind innustab ja seeläbi neid sütitada. Tean, et pelgalt teadmised ei aita saavutada edu, vaid hoopis armastus selle vastu, mida me teeme".

 

Õpetajana olen seadnud enda eesmärgiks aidata õpilasel leida see, mis teda kõnetab ja inspireerib. Mind rõõmustab väga, kui õpilane leiab inspiratsiooni minu õpetustest ning jätkab oma teekonda täis tahet ja tegutsemissoovi. Rõõmuga olen valmis teda sellel teekonnal mentorina toetama ja julgustama.

Minu teekond fotograafi ja õpetaja kutsumuseni on olnud pikk ja käänuline, aga hinge toitev. Iga läbitud etapp minu elus on andnud mulle hulga kogemusi ning teinud mind targemaks.

Täpsema info saamiseks on võimalik  tutvuda minu CV-ga.