Kuidas saada paremaks fotograafiks?

Kui oled tundnud loomekriisi või oled takerdunud ebapiisavate tehniliste oskuste taha, siis on hea kui on inimene, kes aitab sul neid mõista ja ületada.

Õppimine on protsess, mille loomulik osa on vigade tegemine, sest just läbi vigade parandamise me saame aina paremaks. Olen sulle toeks, et aidata leida sinu fotograafia teekonnal üles need lüngad, mis aitavad sul edasi liikuda ja paremaks ning enesekindlamaks saada.

Tehnilised takistused

Iseõppijana võib juhtuda, et õpitavad teadmised ei toeta teineteist ning häid tulemusi ei õnnestu alati kaamerat haarates saada. Koolis õpitakse õppekava alusel, kus on läbimõeldud iga teema ja tund ning selle loogiline asetus õpiteekonnal. Eesmärgini jõudmiseks on vajalike teadmiste omandamine, et pildistamisega igas olukorras hakkama saada. Iseõppijana ei pruugi see teekond olla väga läbimõeldud ning õppeprotsessi käigus puudub ka kõrvaltvaataja ehk õpetaja tagasiside, mis aitab juhtida tähelepanu puudustele ning suunata vajadusel õigele rajale. Selleks, et leida üles need takistused või lüngad, on hea kui sinu fotograafiaalaseid teadmisi vaatleb kõrvalt vajalike teadmiste ja kogemustega inimene. Siis ei jäägi muud üle kui need lüngad teadmistega täita ning edasine teekond kulgeb palju rõõmsamalt.

 

Õppimine on protsess, mille loomulik osa on vigade tegemine, sest just läbi vigade parandamise me saame aina paremaks. Olen sulle toeks, et aidata leida sinu fotograafia teekonnal üles need lüngad, mis aitavad sul edasi liikuda ja paremaks ning enesekindlamaks saada.


Loominguline kriis

Vahel tundub, et uusi ideid ei tule, pea on tühi ja sind valdab loominguline kriis. Sa vaatad oma pilte ja ei ole nendega rahul, sest tunned, et olenemata tehnilisest perfektsusest on nendes justkui miskit puudu. On tunne, et oled juba kõik pildid ära teinud ja soovid luua midagi uut ja põnevat, aga ei oska välja mõelda mis see olla võiks. Siin saan olla sulle abiks, sest aastate jooksul olen jõudnud enda teekonnal kogeda erinevaid loomekriise ja õnneks on alati leidnud viisid ja tööriistad kuidas neid ületada. Koos sinu pilte vaadates ning sinu muret kuulates, mõtlen kaasa ja saan pakkuda sulle erinevaid tööriistu ja nippe kuidas enda loomingulisust ergutada ning seeläbi uut maailma avastada.

Kuidas see toimib?

Kohtumine toimub kas minu stuudios või sinu soovi korral videos. Aega on meil 2 h mille käigus me esmalt tutvume, et saada teada täpsemalt, milline on olnud sinu teekond fotograafias ning mis on sinu murekohad ja valdkonnad, mis sulle huvi pakuvad. Kui tegu on tehniliste muredega, soovin kindlasti näha pilte mis sinu muret illustreerivad ja lisaks neid pilte, mis sinu enda hinnangul on hästi õnnestunud. Vaatame koos üle sinu pildid ning annan sulle oma nägemuse ja tagasiside ning soovitused mis aitavad sul edasi liikuda. Kohtumise käigus on oodatud kõik fotograafia teemalised küsimused, mis sinu peas segadust tekitavad.

Kui sinu mure seisneb loomingulises teekonnas, siis ootan ma sinu piltidest portfooliot, millele annan põhjaliku tagasiside. Olen kindel, et loomingus ei ole õigeid ja valesid vastuseid, kuid kõrvaltvaataja nägemus võib sinu loomingulise maailma paremaks tajumiseks alati abiks olla. Lisaks piltide analüüsile saame rääkida ka loomemaailma arendamist toetavatest meetoditest.

 

Milleks just mind usaldada?

Kes mind natukenegi tunneb, teab, et kirg fotograafia vastu paneb mu silmad särama ja on mind suunanud läbi 30 aasta. Juba lapsena vaimustusin fotodest ja fotoalbumite lappamisest ei saanud mul kunagi küll. 18 aastasena sain enda käsutusse esimese fotokaamera ja sellest ajast peale ei ole möödunud vist mitte üht kuud minu elus, kus ma ei oleks pilti teinud. Fotograafia õpinguteni jõudsin kahjuks küll aastaid hiljem, aga seda paremini ma tean, millised väljakutsed on iseõppijast hobifotograafil. Mulle on tuttavad erinevad takistus- ja komistuskohad sellel rajal. Ma olen jõudnud läbi katsetada erinevad fotožanrid ja mul on olnud aja jooksul 9 erinevat fotokaamerat. Ma alustasin kui digifoto oli alles ulmefilmide teema ning ma mäletan seda tunnet, kui tehtud pildi nägemiseks pidi vahel ootama mitu kuud.

Olen rahutu hing, kes ei suuda vist päevagi olla ilma fotograafiata ning tänu sellele rahutusele olengi sattunud põnevatesse kohtadesse ja tutvunud inspireerivate inimestega. Minu fotoalasest teekonnast saab lühida ülevaate minu CV-st. Tänu just sellele erakordsele ja pikale teekonnal julgen sulle lubada, et missioonitundega õpetajana saan sulle olla toeks ja vajadusel ka suunata, et sinu unistused fotograafias täide läheks. 

Kui palju maksab?

Kui ostad konsultatsiooni selle aastanumbri sees, siis hinnaks 75 eurot. Isegi kui reaalselt kohtume juba uuel aastal, siis hind ikka sama, kui ost on sooritatud 2022 aastal. Uuest aastast (2023) saab hinnaks olema 95 eurot. Seega on see on suurepärane võimalus ja miks mitte ka tore kingitus, mis jõulumehe kotti veel sellel aastal poetada.

Kui sul on küsimusi või soovid tulla konsultatsioonile, siis pane kiri teele, kas siin samas kontaktvormi kaudud või  meiliga info@leonfotograafia.ee

Email again:

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

REISIFOTOGRAAFIA VÕLU JA PEAMISED NIPID

Järgmine

Fotograafia koolitused
Uuri, millised on õpilaste emotsioonid peale koolitust!

Jaga seda artiklit