Fototöötlus

Toimumisajad (koolitus on 3-päevane)

2024.aasta:

  • 18.03, 20.03 ja 25.03 kell 17.00 - 20.00

Koolitusel saab osaleda ka veebi teel, palun soovist teada anda koolitusele registreerimisel.

Osalustasu: 150 eur  

Oluline: Koolitus ei toimu arvutiklassis, õpilasel peab olema isiklik arvuti kuhu on installitud Adobe Lightroom.

REGISTREERI KOOLITUSELE

VAATA ÕPPEKAVA

FOTOTÖÖTLUS Adobe Lightroomiga

Koolitus annab osalejale teadmised ja oskused RAW faili töötlusest ning praktilise oskuse programmi Adobe Lightroom kasutamiseks.

Mul on eredalt meeles esimene Lightroom fototöötluse programmi kasutamise kogemus. Olenemata sellest, et tegu on lihtsa ja loogilise töövahendiga, ei saa ilma eelneva juhendamiseta seal suurt midagi tehtud. Kui oled otsustanud viia enda oskused fotograafias järgmisele tasemele, on möödapääsmatu mõne professionaalse fototöötlusprogrammi kasutamine. Mul on 9 aastat Adobe Lightroomi kasutamise kogemust ja saan olla sulle teejuhiks selle põneva programmi avastamisel.

Kui sinu jaoks on õppimise kiirus oluline, soovitan sul kindlasti fototöötluse põneva maailmaga tutvuda juhendaja vahendusel. Minu kogemus fotograafia õpetajana on mulle andnud kindla veendumuse, et iseseisvalt valede töövõtete kasutamine võib teinekord teha rohkem kahju kui kasu. 

Olen kokku pannud 3 päevase koolitusprogrammi, mis aitab sul paika saada fotode toimetamise ja töötlemise voo, mis teeb piltide haldamise mugavaks ning võimaldab lühema ajaga töödelda suurel hulgal pilte. Samuti saab põhjaliku ülevaate portreede töötlemise maailmast ning nippe loodusfotode mõjusamaks muutmise kohta. Saad kõik vajalikud teadmised, et mõista kuidas see programm toimib ning saad edaspidi ka iseseisvalt õppides omandada uusi oskusi, et veelgi professionaalsemaks saada.

 

Koolitusel saad selgeks:

  1. Lightroom kui piltide halduskeskkond ja kuidas süstematiseerida enda pilte ja planeerida töövoogu.

  2. Lightroom kui pildi töötlusvahend: pildi valguse parandamine, detailide ja teravuse rõhutamine, valguse tasakaal (WB), pildistamisel tekkinud moonutuste korrigeerimine, kaadri kujundamine, värvide korrigeerimine..

  3. Lightroom kui fotode stiliseerimise keskkond: pildi tonaalsus, värvi muudatused, isiklike eelseadete loomine.

  4. Lightroom kui detailse töötluse keskkond: maskimine – erinevad tööriistad, millal ja kus kasutada (päikeseloojang, tootefoto, portree jne)

Adobe Lightroom fototöötluse programmi koolitus annab põhjaliku ülevaate sellest kuidas panna paika fotode töötlemis- ja töövoog nii, et ka aastate pärast on sul hea ülevaade oma fotoarhiivist. Õpilane saab teadmised kuidas toime tulla suure koguse piltidega nii, et ühe sündmuse fotod on sarnase töötlusega ja mõjuksid ühtse tervikuna.

Erinevatel teemadel piltide kohta ülesandeid lahendades vaatame üle detailsema fototöötluse. Vastavalt teemale saab õpilane proovida soovituslikke tööriistu ning paika panna enda isiklik töövoog.

Allpool leiad mõned näited praktiliste tööde kohta koolitusel



Äärmuslikes valgusoludes tehtud fotod.

Äärmuslikuk valgusolu on fotograafia tähenduses suurte valguskontrastide esinemine ühes kaadris. Nt vastu valgust pildistamine - päikesetõus ja -loojang, mis tähendab, et kui inimene on esiplaanil on ilma lisavahenditeta võimatu pildistamise hetkel saavutada õige valgusega tulemust. Sellises situatsionis pead tegema kompromisse, sest kui varjualast detailid välja tuua valgustub taust üle ja kui taust on õiges valguses, siis varjuala muutub tumedaks. Koolitusel saad vajalikud juhised äärmuslikes valgusoludes pildistamiseks ja hilisemaks pilditöötluseks.

Kuidas panna pildid” särama“?

Kui oled astunud sammu sügavamasse fotomaailma, oled kindlasti kokku puutunud RAW- failiga, mida teatakse ka kui toorfaili. Selline fail on üks suur andmete kogum, mis võimaldab luua väga kvaliteetseid ja suuremahulisi fotosid aga sellega edukalt toimetamiseks on fototöötluse teadmised hädavajalikud. Võrreldes JPEG-failiga on RAW-failid oluliselt “tömbimad” ehk nende värvid ja kontrastsus on kahvatu. Saad teada kuidas toimetada, et need pildid särama panna ja ellu äratada.

Portree.

Kui oled näiteks pildistanud inimest väga tugevas valguses, nagu suvine keskpäevane päike või välk, võib juhtuda, et inimese näonaha iga väiksemgi detail joonistub välja või tekivad pildile koledad läiked ja peegeldused ning värvid muutuvad kahvatuks. Lightroom on viimastel aastatel teinud mitmeid toredaid arendusi, mis võimaldavad portreede väga detailset töötlust. Saad teadmised vajalike sammudega andmaks enda tehtud portreedele viimane lihv nii, et pilt jääks loomulik.

Tootefoto.

Kvaliteetne tootefoto tekitab usaldust aga kuidas seda saavutada? Koolitusel saad juhised, millele peab tähelepanu pöörama nii pildistamisel kui hilisemal töötlusel, et pildid mõjuksid professionaalselt.

Filtrid, presetid ja profiilid.

Filtritest on tänapäeval kuulnud arvatavasti enamus inimesi, kes on kokku puutunud piltide jagamisega sotsiaalmeedias või lihtsalt nokitsenud mõnes lihtsamas fototöötluse keskkonnas. Selleks, et anda oma fotodele omanäoline värvitonaalsus, mis aitab kaasa sinu isikliku fotokeele kujundamisele, on vaja tunda erinevaid tööriistu ja just nendega on võimalik koolitusel lähemalt tutvust teha. Saad selguse kuidas filtrite ja muu abil oma fotod isikupäraseks muuta.