Tunnid toimuvad fotograafia õppimiseks kohandatud õppeklassi/stuudio ruumides
Teooriatunnid saab soovi korral teha veebitundidena
Praktikatundide toimumise ajad saab eraldi kokku leppida, õppepäeva pikkus on 3 h (4 AT)
Hind: 50 eurot tund
NÄIDIS ÕPPEKAVA
NÄIDIS ÕPPEKAVA II
NÄIDIS ÕPPEKAVA 10 PÄEVA
See kursus on sulle, kui:
- unistad fotograafi ametist, kuid ei oska kuskilt alustada
- soovid saada selgeks fotokaamera tehnilisi võimalusi, et panna need enda kasuks tööle ja teha igas olukorras parimaid pilte
- oled väikeettevõtja, kes tegeleb ise enda turundusega või töötad turundusvaldkonnas
- soovid veel ühte kasulikku oskust, et omada tööturul eeliseid, sest ameteid, kus läheb tänapäeval tarvis fotograafi oskusi, on mitmeid
- oled iseseisvalt juba omandanud fotograafiaalaseid teadmisi, sest siis saame need koos üle vaadata ning luua sulle isikliku õppekava, kus sulle vajalikke teemasid on võimalik läbida just vajaminevas mahus ning vastavalt koos loodud õppekavale kujunevad ka õpiväljundid.
Näidis õpiväljund:
Õpilane oskab iseseisvalt seadistada kaamera vajalike parameetreid vastavalt valgusoludele. Oskab manuaalselt pildistamisel kasutada kaamera valgus-mõõtmiserežiime ja erinevaid objekti fokusseerimise võtteid. Õpilane oskab märgata olemasolevat valgust ja seda ära kasutada ning vajadusel ka vältida liigset valgust.
Oskab valida vastavalt pildistamise situatsioonile endale sobiva objektiivi ning teab, kuidas objektiivi vahetus mõjutab kaamera sätteid ning pildi ulatust. Teab, millised on kunstlikud valguse loomise võimalused ja vajadusel oskab hinnata, millal on kvaliteetse pildi saamiseks vajalik kasutada lisavalgust. Oskab lähtuvalt enda fotograafiahuvist ja vajadusest komplekteerida fotokoti sisu ning leida üles kohad, kust soetada endale täiendavat fotovarustust.
Oskab iseseisvalt konvertida pildid fotokaamerast arvutisse ning teha vajalikke parandusi. Oskab soovi korral luua erinevaid töötluse presete ja teab, kuidas kasutada erinevaid filtreid. Teab erinevaid võimalusi enda isikliku pildi arhiivi loomiseks ning oskab kirjeldada, millised sammud on vajalikud, et jõuda kvaliteetse pildi lõpptulemuseni.
Oskab pilti kadreerida nii, et arvestab erinevate kompositsiooni võimalustega. Analüüsib nii enda kui teiste autorite töid, leiab seal üles positiivse ning oskab hinnata, mida saaks paremini või milline võte aitab pildi lugu paremini edastada. On teadlik erinevatest meetoditest, mis aitavad ammutada inspiratsiooni ja tagada fotograafi jätkuv areng.
- Teab võimalusi, kuidas luua endale fotograafina töökoht ning oskab kasutada meetodeid, mis aitavad fotograafiaturul eristuda.
LOE BLOGIST:
- Uuri, millised on õpilaste emotsioonid peale koolitust!
- Kuidas saada paremaks fotograafiks?
- Miks valida Airi Leon fotokoolitused?